T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
DİYARBAKIR / YENİŞEHİR - Diyarbakır Güzel Sanatlar Lisesi

Haberler

Ara

OKULUMUZDAKİ ETKİNLİKLERİ VE DUYURULARI YAYINLAYACAĞIMIZ DİJİTAL PANOMUZ OKUL GİRİŞİNE KURULDU..

Ara

Kas

2017-2018 EĞTİM ÖĞRETİM YILI OKULUMUZ ÖĞRENCİ TEMSİLCİSİ SEÇİMİ YAPILDI. SEÇİM SONUCUNDAKİ DEĞERLENDİRMEYE GÖRE 11 RESİM SINIFI ÖĞRENCİLERİNDEN HASAN YÜCE  OKULUMUZ ÖĞRENCİ TEMSİLCİSİ SEÇİLDİ...

Ekm

Tem

OKUL MÜDÜRÜMÜZE, OKULUMZDA BEYAZ BAYRAK ALANINDA GÖSTERMİŞ OLDUĞU BAŞARILARINDAN YENİŞEHİR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSAMETTİN ATLI TARAFINDAN DOLAYI PLAKET VERİLDİ.

Haz

Okulumuz kültür edebiyat kulübü görevli öğretmen ve öğrencileri sanata  resim müzik alananında olduğu kadar edebiyat alanında da katkıda bulundular

May

Okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü "Beslenme Dostu Okullar Programı" ve “Beyaz Bayrak Projesi” kapsamında  Diyarbakır da yapılan değerlendirmede "Beyaz Bayrak" almaya hak kazandı. Beyaz bayrak almaya hak kazanan okullara sertifikalar, plaket ve beyaz bayraklar törenle verildi.

May

Okulumuz farklı branşlarda farklı bölgelerden sanatseverlerle buluışuyor. Okulumuzu İzmir den bir grup müzik sevdalısı ziyaret etti. Ziyaret esnasında karşılıklı müzik sohbetleri yapıldı...

May

 

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı geleneksel yıl sonu sergimizde 32 adet yağlıboya, 27 adet özgün baskı, 22 adet de grafik çalışmaları olmak üzere toplam 81 adet çalışma sergilenmiştir. Sergi açılışımız Sayın Yenişehir Kaymakamı Mehmet Özel ve Sayın Yenişehir İlçe Eğitim Müdürü Hüsamettin Atlı´nın katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

 

May

Mevlana Halit Ortaokulu korosu okulumuzu ziyaret etti. Ziyaret esnasında misafir öğrenciler yeteneklerinide sergileyip okulumuz müzik öğretmenlerinden tavsiyeler aldılar...

May

Okulumuz Müzik bölümü Öğretmen ve öğrencilerin katkılarıyla yılsonu konseri düzenlendi. Özellikle "Batı müziği" eserlerinin yer aldığı konser dinleyiciler tarafından oldukça beğenildi.

May

 

 

 

Okulumuz pansiyonunda kalan kız öğrencilerimize uzman psikoloğ tarafından “sosyal yaşamdaki tehlikler” üzerine seminer verildi. yeni teknolojilerin insan hayatına katılması ve insan yaşam alanlarının genişlemesi sonucu özelikle genç kuşakların karşılaşabileceği sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde duruldu

 

 

May

28 Nisan 2017 Okulumuz Bahar şenlikleri düzenlendi. Şenlik proğramı kapsamında okulumuz Okul Aile Birliğinin katkılarıyla müzikli eğlence düzenlendi. tüm öğretmen ve öğrenciler birlikte eğlendiler. Ayrıca öğlen arası nohutlu pilav ve tavuk servisi yapıldı.

May

Cumhuriyet Fen Lisesi öğrencileri okulumuzu ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında okulumuz Resim bölümü Öğretmenlerinden Şengül ACİL ve Aziz TİLKİ gözetiminde Resim Bölümü öğrencileri ve misafir öğrenciler birlikte resim çalşmaları yaptılar. Ayrıca okulumuz Müzik öğretmeni Serhat Atalay yönetiminde misafirlerimize Müzik Bölümü öğrencileri tarafından müzik dinletisi yapıldı.

 

May

 

 

 

 

 

Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Sidar GÜLEN ve müzik öğretmenleri Gülay LAÇİN, Bahar ÖNGANER, Dilek EKİNCİ,  Şerif GAYRETLİ’nin katkılarıyla öğrencilerimiz;   Süleyman DOĞAN, Hasan Rezan ERKEK, Semra Nisan ERCİL ve Şeydanur ABA  TÜRK ŞAİRLERİNİN BESTELENMİŞ ŞİİRLERİ adlı şiir dinletisi gerçekleştirdiler.

 

 

 

 

 

 

 

Okulumuz müzik öğretmenlerinden Gülay LAÇİN, Bahar ÖNGANER, Dilek EKİNCİ ve  Şerif GAYRETLİ’nin katkılarıyla öğrencilerimiz;   Süleyman DOĞAN, Hasan Rezan ERKEK, Semra Nisan ERCİL ve Şeydanur ABA  şiir dinletisi gerçekleştirdiler.